Затишна зима, або досконалість в дрібницях

Всі ви напевно чули не один раз, про те, що «Дрібниці створюють досконалість, а досконалість – це не дрібниця» (Мікеланджело). У фільмах і літературі дрібні деталі часто служать розкриттю характеру героя. Це можуть бути сигарети певної марки, що він віддає перевагу, або манера складати хустку в нагрудній кишені, а може бути, звичка скріплювати банкноти зажимом. Ви можете сперечатися про те, наскільки важливий свідомий або неусвідомлений вибір якогось аксесуара і каже випадково обрана деталь про свого власника більше, ніж та, яку він навмисно включив у свій вигляд. Але те, що саме невеликі "другорядні деталі", "доповнення", роблять зовнішній вигляд більш витонченим, а іноді вони здатні привнести в нього дуже індивідуальний та специфічний нюанс, це не заперечить ніхто.
У серії статтею «Досконалість у дрібницях» ми зосередимо увагу на темі аксесуарів, тобто тих дрібниць, які ми всюди носимо з собою в кишенях, прямо на собі або як дрібну одиницю багажу. Вони можуть бути корисними речами, як гаманець або кишеньковий ніж, декоративними, яким є шовковий нагрудний хустку, або ж приємними, як тонкий тютюн. Все це речі, з якими ми пов'язані самим безпосереднім чином і які роблять наше повсякденне життя цікавіше. Саме такі невеликі і, здавалося б, незначні деталі дають масу інформації про своїх власників. Особливо тоді, коли ретельна турбота про вибір одягу дає підставу припускати, що з такою ж ретельністю здійснювався і підбір аксесуарів.
А сьогодні наша увага звернена до такого затишного і актуального останнім часом аксесуару, як шарф. На вулицях нашого міста стає все холодніше, і все частіше активніше з аксесуарного ряду ми використовуємо шарф, оскільки він часто асоціюється з комфортом теплом і затишком. Шарф далеко не одразу став модним аксесуаром, але сьогодні він грає першу скрипку в гардеробі будь-якої модника. І не можна забувати, що в останніх двох модних сезонах він є одним з основних трендів. Різноманітність форм, фактур і кольору вражає: широкі однотонні шарфи від Roberto Cavalli, веселі і «райдужні» від Etro і Missoni, строгі і «холодні» від Alessandro dell'acqua і J. Lindeberg. Шарфи не тільки добре поєднуються і з класичним костюмом-трійкою і «хвацьким» спортивним денімом, але і є елегантним доповненням до будь-якого вибраного стилю.
На сьогоднішній день шарф – це невід'ємна частина гардеробу. З його допомогою ви вирішите безліч завдань – завершіть образ, підкреслите колір обличчя і просто доставите радість собі і оточуючим.
Вперше шарф з'явився у стародавньому Китаї. Але тоді він, звичайно, ще не був модним аксесуаром. Стародавні китайські воїни використовували шарфи з практичною метою: обв'язували шию шматком матерії, щоб уберегтися від холоду і вітру.
В середині ХХ століття моду на шарфи відродив Марчелло Мастрояні. Знаменитий італійський актор належав до числа тих кінозірок, які отримували задоволення від носіння шарфів, з великим артистизмом укладаючи їх навколо шиї. А ось в радянській Росії в цей час шарф вважався ознакою буржуазності, м'якості і нерозумність, і тому носити його вирішувалися тільки жінки і діти.
Тріумфальний хід шарфа за світовими подіумами почалося в ХХІ столітті. Практично у будь-якого дизайнера ви знайдете в колекції цей модний аксесуар. Варіантів безліч. Кожен зможе вибрати саме той шарф, який доведеться вам за смаком і висловить вашу індивідуальність.
Красиво носити шарф, виглядати в ньому стильно і елегантно — це, безумовно, мистецтво. І оволодіти ним може кожен. І пам'ятайте: який би колір і фасон шарфа ні рекомендували дизайнери, він, насамперед, повинен гармоніювати з вашим стилем і настроєм.
Існує безліч видів шарфів (товстий теплий шарф, шовковий шарф, тонкий вовняний шарф, кашеміровий шарф, шарфи з пашміни), так і існує безліч способів пов'язування його, дізнавшись про які, ви зможете, нарешті, повісити порядком обридлий пуховик в шафу і придбати щось більш елегантне – стильне пальто або куртку.
Отже, пропонуємо вам кілька способів зав'язування шарфа, а також кілька порад про те, який вузол підходить до того чи іншого типу верхнього одягу.
Одинарний вузол
Це найпростіший вузол. Більшість чоловіків зав'язують шарф саме таким манером, коли потрібно швидко добігти від автомобіля до офісу прохолодною вулиці. Шарф, зав'язаний таким способом можна надіти і в теплий день, коли вам хочеться трохи утеплитися. І, правда, з таким вузлом ви не будете виглядати так, як ніби зібралися на Північний полюс, але, в той же час, ви точно не замерзнете. Шарф для одинарного сайту не повинен бути занадто товстої в'язки. Зав'язується цей вузол наступним чином: накиньте шарф на шию так, щоб один кінець був довший іншого, більш довгий кінець оберніть навколо шиї і розправте, прикриваючи верхню частину грудей, вільні кінці шарфа можна закинути назад, тоді і плечах і верхній частині спини теж буде тепло.
Вільний одинарний вузол
Шарф, зав'язаний таким вузлом – більше данина моді. Як правило, ми користуємося шарфами для додаткового тепла, але при зав'язуванні вільного вузла зігрітися досить важко. Поєднуючи шарф з півпальта або дутим пуховиком з капюшоном. При цьому ви будете виглядати стильно і злегка розслаблено. Такий вузол зав'язується так само, як і простий одинарний вузол, але затягується не так сильно і частково створює враження легкої недбалості.
Паризький вузол
Сьогодні такий вузол став універсальним. Як же його зав'язати? Візьміть шарф двома руками і складіть його в довжину навпіл, оберніть навколо шиї, вільні кінці протягніть в петлю і злегка затягніть. Ступінь натягу можна регулювати (вона залежить і від товщини шарфа). Такий вузол найкраще виглядає з модним у нинішньому сезоні шкіряним жакетом. Якщо на вулиці дуже холодно, сховайте кінці шарфа всередину і вище застебніть блискавку. А в теплу погоду таким вузлом можна прикрасити джемпер з тонкого трикотажу або надіти шарф поверх піджака або жакета.
Подвійний вузол
Він схожий на паризький вузол і буде дуже доречний саме в холодні дні. Насправді, якщо вам подобається паризький вузол, ви без праці зав'яжете і цей, не жертвуючи теплом. Однак потрібно опустити воріт верхнього одягу, оскільки цей вузол досить об'ємний. Ось як він зав'язується: накиньте шарф на шию, один його кінець повинен бути значно довший іншого. Більш довгий оберніть навколо шиї двічі, не дуже затягуючи. Попрактикуйтесь пару раз, і зможете легко зав'язувати шарф таким чином в особливо холодні дні. Ви відразу відчуєте різницю. Ідеально, якщо у вашої верхнього одягу комір-стійка. Вільні кінці шарфа можна заправити під пальто для додаткового тепла.
Метелик
Скласти шарф двічі уздовж. Вільно обернути навколо шиї, направивши кінці спочатку назад, потім-вперед. Кінці поєднати. Шийна петля не повинна прилягати до шиї. Кінці під петлею покласти хрест-навхрест. Протягнути один кінець в петлю так, щоб вийшов простий вузол. Зав'язати кінці шарфа ще раз вузлом і розправити. Цей спосіб зав'язування шарфа, підійде для будь-якого вирізу горловини.
Многие из нас, а в особенности мужчины, собираясь по утрам на работу, не слишком долго думают, каким эффектным элементом завершить свой образ. Вспомните о шарфе, и не важно, что на вас надето – стильное пальто или спортивная куртка, вы обретете новый вид и будете во всеоружии в случае резкой перемены погоды.
А теперь несколько советов по выбору подходящего шарфа для той или иной ситуации:
Толстый теплый шарф — лучшее, что придумано для зимы. Но шерстяной шарф абсолютно неприемлем для официальных мероприятий и ношения с городским пальто.
Шелковый шарф безумовно самий елегантний. Його з самого початку використовували для того, щоб візуально закрити «діру» над вирізом пальто, там, де гола шия виглядає дещо сиротливо. Крім того, він дозволяє зберігати комір пальта чистим.Тонкі шерстяні шарфи зроблені з того ж матеріалу, який використовують для легких вовняних краваток. Вони особливо підходять для міжсезоння.
Кашемірові шарфи часто підбиті шовком. Таким чином вони одночасно виробляють елегантне враження і захищають шию і груди від холоду. Вони можуть бути офіційними і неофіційними в залежності від кольору і малюнка, так само як від товщини і жорсткості фактури.
Враховуючи російський клімат, шарф доречний майже в будь-якому сезоні і пам'ятайте, що шарф – це не тільки ефектний аксесуар, але і вишуканий і стильний захисник від вітру і холоду.